Zalew Szczeciński 2017

Zalew2017
Regulamin VII wyjazdu rowerowego wokół Zalewu Szczecińskiego

1. Organizatorem wyjazdu jest Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy GRYFUS. Wyjazd nie ma celu komercyjnego, a Organizator jedynie wykupuje usługi od innych podmiotów w imieniu uczestników wyjazdu, aby dzięki odpowiedniej ilości uczestników uzyskać jak najlepsze warunki finansowe dla uczestników biorących udział w wyjeździe. Wyjazd ma na celu - poza podziwianiem piękna krajobrazu - także integrację miłośników turystyki rowerowej. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy GRYFUS stawia sobie za cel promowanie Pomorza Zachodniego oraz Szczecina.


2. W wyjeździe mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za żadnego z uczestników wyjazdu - za jego zachowanie, zaniedbanie czy zaniechanie w jakikolwiek sposób. Każdy z uczestników odpowiada sam za siebie i ponosi konsekwencje swojego zachowania, zaniedbania czy zaniechania.
3. Każda osoba biorąca udział w wyjeździe robi to na własną odpowiedzialność i powinna ubezpieczyć się we własnym zakresie. Zachęcamy do wyrobienia i zabrania ze sobą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport.
4. Rower musi spełniać wymogi odpowiednich przepisów prawnych obowiązujących w Polsce oraz w Niemczech, w tym musi być wyposażony w oświetlenie przednie i tylne.
5. Chociaż przepisy tego nie wymagają, dla własnego bezpieczeństwa należy wyposażyć się w kask rowerowy.
6. Należy pamiętać o zabraniu zapasowej dętki, zestawu naprawczego oraz innych akcesoriów potrzebnych do wymiany dętki i naprawy roweru, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Organizatorzy nie zapewniają wsparcia serwisowego ani żadnego innego wsparcia poza dobrym humorem podczas wyjazdu.
7. Wszystkich uczestników obowiązują przepisy ruchu drogowego obowiązujące na terytorium kraju, w którym danym momencie będziemy przebywać.
8. Tempo jazdy: turystyczne (20 - 25km/h). Dystans do pokonania 260km (150km pierwszego dnia oraz 110km drugiego dnia). Jedziemy w grupie i zależy nam na wspólnym miłym spędzeniu czasu, podczas delektowania się pięknem okolic Zalewu Szczecińskiego, a nie na biciu rekordów. Z drugiej jednak strony musimy mieć świadomość, że pierwszego dnia musimy pokonać 150km, a tylko utrzymanie odpowiedniego tempa umożliwi nam dotarcie do celu o rozsądnej porze, stąd uczestnicy wyjazdu muszą dysponować kondycją umożliwiającą pokonanie takiego dystansu w założonym czasie.
9. Uczestnik, który wycofa się na trasie ze wspólnej jazdy, powinien we własnym zakresie zorganizować sobie bezpieczny transport do miejsca noclegu lub powrót do domu.
10. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy GRYFUS nie pobiera za udział w wyjeździe żadnej opłaty, a jedynie pośredniczy w rezerwacji wspólnego noclegu dla uczestników wyjazdu oraz innych kosztów wynikających z organizacji przejazdu. Ze względów logistycznych, ilość miejsc jest ograniczona, decyduje więc kolejność zgłoszeń wysłanych przez formularz na stronie http://gryfus.szczecin.pl/zalew2017/ i dokonanie wpłaty w terminie 3 dni. Opłatę należy dokonać na konto Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy GRYFUS podane w informacji zwrotnej, potwierdzającej przyjęcie zgłoszenia. Brak wpłaty rozumiane jest jako rezygnacja ze wspólnego wyjazdu. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy GRYFUS nie odpowiada za standard, obsługę ani inne rzeczy oferowane przez inne firmy, z których usług będziemy korzystali.
11. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - proponujemy na tzw. „cebulkę” - stopy i dłonie najszybciej się wychładzają, wskazana jest też dobra przeciwdeszczowa kurtka.
12. Każdy uczestnik naszej wyprawy przekazuje na konto Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy GRYFUS kwotę 120 zł. Kwota w całości zostanie przeznaczona na organizację VII wyjazdu rowerowego wokół Zalewu Szczecińskiego. W ramach przekazanych środków uczestnicy mają zagwarantowane: nocleg w Międzyzdrojach, śniadanie w niedzielę rano oraz dwa obiady (jeden w sobotę i jeden w niedzielę). Dodatkowo podczas zapisów istnieje możliwość wykupienia kolacji w cenie 25 zł. Pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. W Niemczech występują problemy z płatnością polskim kartami kredytowymi stąd zaleca się zabranie gotówki (EURO) lub korzystanie z bankomatów na miejscu.
13. Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych przez Organizatora wyjazdu dla potrzeb wyjazdu.
14. Uczestnik wyraża zgodę, aby zdjęcia, nagrania filmowe oraz wywiady z jego osobą, mogły być wykorzystane przez prasę, radio i telewizję a także w celach marketingowych Organizatora i sponsorów.
15. Miejsce zbiórki - parking na wprost wejścia głównego na kąpielisko Głębokie.
16. Czas rozpoczęcia wyjazdu: 20.05.2017 godz. 7.00 (rano). Odbieranie pakietów startowych od godz. 6.00 (rano). Prosimy o wcześniejsze przybycie, abyśmy punktualnie o godz. 7.00 wyruszyli na trasę.
17. Obecność uczestnika wycieczki jest potwierdzeniem, że zapoznał się z regulaminem, zrozumiał jego treść i w pełni akceptuje jego zapisy, w szczególności fakt, że sam jest odpowiedzialny za swoje czyny czy brak odpowiedniego przygotowania do wyjazdu.


AKCEPTUJE REGULAMIN i ZAPISUJE SIĘ
Trasa objazdu
http://gryfus.szczecin.pl/wp-content/uploads/2017/05/zalew-2017-dzien-1-100x100.pngDZIEŃ 1 http://gryfus.szczecin.pl/wp-content/uploads/2017/05/zalew-2017-dzien-2-100x100.pngDZIEŃ 2