Rugia na rowerze z Gryfusem 2022

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza na tradycyjny rajd rowerowy po Rugii. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18 września 2022 roku. Rowerzyści w spokojnym, turystycznym tempie od 80 do 100 kilometrów delektując się pięknem największej wyspy Niemiec.

Regulamin rajdu rowerowego „Rugia z Gryfusem 2022”

1. Organizatorem rajdu jest Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Wyjazd nie ma celu komercyjnego, a Organizator jedynie wykupuje usługi od innych podmiotów w imieniu uczestników wyjazdu, aby dzięki odpowiedniej ilości uczestników uzyskać jak najlepsze warunki finansowe dla uczestników rajdu. Rajd ma na celu także integrację środowiska miłośników turystyki rowerowej oraz promocję Szczecina i Pomorza Zachodniego.

2. W wyjeździe mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie, które są członkami Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus. Członkostwo w klubie jest dobrowolne i bezpłatne. Nie jesteśmy biurem turystycznym, ale grupą wolontariuszy, którzy w ramach klubu rowerowego organizują wspólne rajdy rowerowe dla miłośników turystyki rowerowej. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za żadnego z uczestników wyjazdu, za jego zachowanie, zaniedbanie czy zaniechanie w jakikolwiek sposób. Każdy z uczestników odpowiada sam za siebie i ponosi konsekwencje swojego zachowania, zaniedbania czy zaniechania.

3. Każda osoba, która bierze udział w wyjeździe, robi to na własną odpowiedzialność i powinna ubezpieczyć się we własnym zakresie. Zachęcamy aby każdy uczestnik wyrobił i zabrał ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie dowód osobisty lub paszport.

4. Rower musi spełniać wymogi odpowiednich przepisów prawnych obowiązujących w Polsce oraz w Niemczech, w tym musi być wyposażony w oświetlenie przednie i tylne.

5. Chociaż przepisy tego nie wymagają, dla własnego bezpieczeństwa OBOWIĄZKOWO należy wyposażyć się w kask rowerowy. Brak kasku może spowodować wykluczenie z rajdu.

6. Należy pamiętać o zabraniu zapasowej dętki, zestawu naprawczego oraz innych akcesoriów potrzebnych do wymiany dętki i naprawy roweru, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Podczas wyjazdu będzie nam towarzyszył samochód serwisowy, który będzie wiózł bagaże, ale wszelkie usterki i awarie każdy z uczestników rajdu musi usunąć we własnym zakresie. Organizatorzy nie zapewniają wsparcia serwisowego.

7. Wszystkich uczestników obowiązują przepisy ruchu drogowego obowiązujące na terytorium państwa w którym w danym momencie będziemy przebywać.

8. Tempo jazdy: turystyczne (20 – 25km/h). Dystans do pokonania to około 90 km. Jedziemy w grupie i zależy nam na wspólnym, miłym spędzeniu czasu podczas delektowania się pięknem Rugii, a nie na biciu rekordów. Z drugiej jednak strony musimy mieć świadomość, że mamy do pokonania około 90 kilometrów, a tylko utrzymanie odpowiedniego tempa umożliwi nam dotarcie do celu o rozsądnej porze stąd uczestnicy wyjazdu muszą dysponować kondycją umożliwiającą pokonanie takiego dystansu w założonym czasie.

9. Rower optymalny do udziały w tym rajdzie to rower typu MTB, trekking lub gravel.

10. Uczestnik, który wycofa się na trasie ze wspólnej jazdy, musi we własnym zakresie zorganizować sobie bezpieczny transport do miejsca noclegu lub powrót do domu.

11. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus nie pobiera za udział w wyjeździe żadnej opłaty, a jedynie pośredniczy w rezerwacji wspólnego noclegu dla uczestników wyjazdu oraz innych kosztów wynikających z organizacji przejazdu. Ze względów logistycznych, ilość miejsc jest ograniczona, decyduje więc kolejność zgłoszeń wysłanych przez formularz na stronie https://gryfus.szczecin.pl/rugia2022 i dokonanie wpłaty (sama rejestracja nie daje gwarancji miejsca, dopiero wpłata gwarantuje miejsce i wówczas uczestnik pojawia się na liście). Opłatę należy dokonać w momencie rejestracji przez moduł zapisów.

12. Każdy uczestnik naszej wyprawy przekazuje na organizację wydarzenia na konto Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus kwotę 200 zł lub kwotę wyższą w zależności od wybranej opcji: a 200 pln – udział w rajdzie bez pamiątkowej koszulki T-shirt „Rugia z Gryfsem”, b 250 pln – udział w rajdzie z pamiątkową koszulką T-shirt „Rugia z Gryfusem”. Kwota w całości zostanie przeznaczona na organizację rajdu rowerowego „Rugia z Gryfusem 2022”. W ramach przekazanych środków uczestnicy mają zagwarantowane: transport uczestników oraz rowerów na odcinkach Szczecin – Rugia i Rugia – Szczecin oraz transport bagaży w samochodzie serwisowym. Wyżywienie we własnym zakresie. W Niemczech są problemy z płatnością polskim kartami kredytowymi stąd zaleca się zabranie gotówki (EURO) lub korzystanie z bankomatów na miejscu.

13. Dodatkowo każdy z uczestników rajdu, który chce wejść do Centrum Parku Narodowego Königsstuhl musi zabrać ze sobą 10 EUR (w gotówce) na zakup biletu wstępu. Przy większej ilości osób chętnych na wejście do Centrum otrzymamy rabat.

14. Prosimy koniecznie zabrać zapięcia aby odpowiednio zabezpieczać rowery podczas postojów. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za bezpieczeństwo rowerów.

15. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu – proponujemy na tzw. „cebulkę”, stopy i dłonie najszybciej się wychładzają, dobra przeciwdeszczowa kurtka wskazana.

16. Miejsce zbiórki: Szczecin (szczegółowe miejsce zostanie podane uczestnikom drogą mailową).

17. Czas rozpoczęcia wyjazdu: 18 września 2022 roku (godzina spotkania zostanie podana uczestnikom drogą mailową).

18. Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych przez Organizatora wyjazdu dla potrzeb wyjazdu.

19. Uczestnik wyraża zgodę, że zdjęcia, nagrania filmowe oraz wywiady z jego osobą, mogły być wykorzystane przez prasę, radio i telewizję, a także w celach marketingowych Organizatora i sponsorów.

20. Obecność uczestnika wycieczki jest potwierdzeniem, że zapoznał się z regulaminem, zrozumiał jego treść i w pełni akceptuje jego zapisy, w szczególności fakt, że sam jest odpowiedzialny za swoje czyny czy brak odpowiedniego przygotowania do wyjazdu.