Rugia z Gryfusem 2023

9 - 11 czerwca 2023

dni
godzin
minut

Udział w rajdzie

800
  • bez koszulki
  • bez zakupu legitymacji

Udział w rajdzie

855
  • bez koszulki
  • zakup legitymacji
Popular

Udział w rajdzie

855
  • udział z zakupem koszulki
  • bez zakupu legitymacji

Udział w rajdzie

910
  • udział z zakupem koszulki
  • zakup legitymacji

REGULAMIN

1. Organizatorem rajdu jest Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Wyjazd nie ma celu komercyjnego, a Organizator jedynie wykupuje usługi od innych podmiotów w imieniu uczestników wyjazdu, aby dzięki odpowiedniej ilości uczestników uzyskać jak najlepsze warunki finansowe dla uczestników rajdu. Rajd ma na celu także integrację środowiska miłośników turystyki rowerowej oraz promocję Szczecina i Pomorza Zachodniego.

2. W wyjeździe mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie, które są członkami Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus. Członkostwo w klubie jest dobrowolne i bezpłatne. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za żadnego z uczestników wyjazdu, za jego zachowanie, zaniedbanie czy zaniechanie w jakikolwiek sposób. Każdy z uczestników odpowiada sam za siebie i ponosi konsekwencje swojego zachowania, zaniedbania czy zaniechania.

3. Każda osoba, która bierze udział w wyjeździe, robi to na własną odpowiedzialność i powinna ubezpieczyć się we własnym zakresie. Zachęcamy aby każdy uczestnik wyrobił i zabrał ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie dowód osobisty lub paszport.

4. Rower musi spełniać wymogi odpowiednich przepisów prawnych obowiązujących w Polsce oraz w Niemczech, w tym musi być wyposażony w oświetlenie przednie i tylne.

5. Chociaż przepisy tego nie wymagają, dla własnego bezpieczeństwa OBOWIĄZKOWO należy wyposażyć się w kask rowerowy. Brak kasku może spowodować wykluczenie z rajdu.

6. Należy pamiętać o zabraniu zapasowej dętki, zestawu naprawczego oraz innych akcesoriów potrzebnych do wymiany dętki i naprawy roweru, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Podczas wyjazdu będzie nam towarzyszył samochód serwisowy, który będzie wiózł bagaże, ale wszelkie usterki i awarie każdy z uczestników rajdu musi usunąć we własnym zakresie. Organizatorzy nie zapewniają wsparcia serwisowego.

7. Wszystkich uczestników obowiązują przepisy ruchu drogowego obowiązujące na terytorium państwa w którym w danym momencie będziemy przebywać.

8. Tempo jazdy: turystyczne (20 – 25km/h). Dystans do pokonania to około 270km (średnio 80 – 100km dziennie). Jedziemy w grupie i zależy nam na wspólnym, miłym spędzeniu czasu podczas delektowania się pięknem Rugii, a nie na biciu rekordów. Z drugiej jednak strony musimy mieć świadomość, że dziennie musimy pokonać około 80 – 100km, a tylko utrzymanie odpowiedniego tempa umożliwi nam dotarcie do celu o rozsądnej porze stąd uczestnicy wyjazdu muszą dysponować kondycją umożliwiającą pokonanie takiego dystansu w założonym czasie.

9. Rower optymalny do udziały w tym rajdzie to rower typu MTB, trekking lub gravel.

10. Uczestnik, który wycofa się na trasie ze wspólnej jazdy, musi we własnym zakresie zorganizować sobie bezpieczny transport do miejsca noclegu lub powrót do domu.

11. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus nie pobiera za udział w wyjeździe żadnej opłaty, a jedynie pośredniczy w rezerwacji wspólnego noclegu dla uczestników wyjazdu oraz innych kosztów wynikających z organizacji przejazdu. Ze względów logistycznych, ilość miejsc jest ograniczona, decyduje więc kolejność zgłoszeń wysłanych przez formularz na stronie https://gryfus.szczecin.pl/rugia2023 i dokonanie wpłaty:

a 200 pln w momencie rejestracji,

b wpłacenie pozostałej części kwoty do 5 maja 2023 roku.

Opłatę należy dokonać na konto Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podane w informacji zwrotnej, potwierdzającej przyjęcie zgłoszenia. Brak wpłaty rozumiany jest jako rezygnacja ze wspólnego wyjazdu. SKR Gryfus nie odpowiada za standard, obsługę ani inne rzeczy oferowane przez inne firmy, z których usług będziemy korzystali.

12. Każdy uczestnik naszej wyprawy przekazuje na organizację wydarzenia na konto Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus kwotę 800 zł lub kwotę wyższą w zależności od wybranej opcji:

a 800 pln – udział w rajdzie bez pamiątkowej koszulki T-shirt „Rugia z Gryfsem” i bez zakupu legitymacji Międzynarodowej PTSM (200 pln w momencie rejestracji + 600 pln na konto Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus do dnia 5 maja 2023 roku),

b 855 pln – udział w rajdzie bez pamiątkowej koszulki T-shirt „Rugia z Gryfsem” + zakup legitymacji Międzynarodowej PTSM (200 pln w momencie rejestracji + 655 pln na konto Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus do dnia 5 maja 2023 roku),

c 855 pln – udział w rajdzie z pamiątkową koszulką T-shirt „Rugia z Gryfusem” i bez zakupu legitymacji Międzynarodowej PTSM (200 pln w momencie rejestracji + 655 pln na konto Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus do dnia 5 maja 2023 roku),

d 910 pln – udział w rajdzie z pamiątkową koszulką T-shirt „Rugia z Gryfusem” + zakup legitymacji Międzynarodowej PTSM (200 pln w momencie rejestracji + 710 pln na konto Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus do dnia 5 maja 2023 roku).

Kwota w całości zostanie przeznaczona na organizację rajdu rowerowego „Rugia z Gryfusem 2023”. W ramach przekazanych środków uczestnicy mają zagwarantowane: transport uczestników oraz rowerów na odcinkach Szczecin – Rugia i Rugia – Szczecin, transport bagaży w samochodzie serwisowym oraz dwa noclegi wraz ze śniadaniami na Rugii. Pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. W Niemczech są problemy z płatnością polskim kartami kredytowymi stąd zaleca się zabranie gotówki (EURO) lub korzystanie z bankomatów na miejscu.

13. Dodatkowo każdy z uczestników wyjazdu musi zabrać ze sobą około 4 EUR na przeprawę łódką, która jest planowana na trasie objazdu Rugii.

14. Aby skorzystać z noclegów obowiązkowe jest posiadanie Legitymacji Międzynarodowej PTSM (Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych). Legitymację można wykupić sobie indywidualnie lub za pośrednictwem Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus wybierając odpowiednią opcję podczas rejestracji. Brak legitymacji może skutkować, że dana osoba nie zostanie wpuszczona na nocleg przez obsługę miejsca noclegowego.

15. Prosimy koniecznie zabrać zapięcia aby odpowiednio zabezpieczyć rowery. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za bezpieczeństwo rowerów.

16. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu – proponujemy na tzw. „cebulkę”, stopy i dłonie najszybciej się wychładzają, dobra przeciwdeszczowa kurtka wskazana.

17. Miejsce zbiórki: Szczecin (szczegółowe miejsce zostanie podane uczestnikom drogą mailową).

18. Czas rozpoczęcia wyjazdu: 9 czerwca 2023 roku (godzina spotkania zostanie podana uczestnikom drogą mailową).

19. Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych przez Organizatora wyjazdu dla potrzeb wyjazdu.

20. Uczestnik wyraża zgodę, że zdjęcia, nagrania filmowe oraz wywiady z jego osobą, mogły być wykorzystane przez prasę, radio i telewizję, a także w celach marketingowych Organizatora i sponsorów.

21. Obecność uczestnika wycieczki jest potwierdzeniem, że zapoznał się z regulaminem, zrozumiał jego treść i w pełni akceptuje jego zapisy, w szczególności fakt, że sam jest odpowiedzialny za swoje czyny czy brak odpowiedniego przygotowania do wyjazdu.