Dni
Godzin
Minut

REGULAMIN

Organizatorem wyjazdu jest Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Wyjazd nie ma celu komercyjnego, a Organizator jedynie wykupuje usługi od innych podmiotów w imieniu uczestników wyjazdu, aby dzięki odpowiedniej ilości uczestników uzyskać jak najlepsze warunki finansowe dla uczestników biorących udział w wyjeździe.

W wyjeździe mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za żadnego z uczestników wyjazdu za jego zachowanie. Każdy z uczestników odpowiada sam za siebie i ponosi konsekwencje swoich czynów.

Każda osoba biorąca udział w wyjeździe robi to na własną odpowiedzialność i powinna ubezpieczyć się we własnym zakresie. Uczestnicy wyjazdu muszą posiadać przy sobie ważny dowód osobisty.

 

Rower musi spełniać wymogi odpowiednich przepisów prawnych obowiązujących w Polsce i Niemczech w tym musi być wyposażony w oświetlenie przednie i tylne.

Chociaż przepisy tego nie wymagają, dla własnego bezpieczeństwa obowiązkowo należy wyposażyć się w kask rowerowy.

Należy pamiętać o zabraniu zapasowej dętki, zestawu naprawczego oraz innych akcesoriów potrzebnych do wymiany dętki i naprawy roweru, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Organizatorzy nie zapewniają wsparcia serwisowego ani żadnego innego wsparcia poza dobrym humorem podczas wyjazdu.

Wszystkich uczestników obowiązują przepisy ruchu drogowego obowiązujące na terytorium kraju, w którym danym momencie będziemy przebywać.

Tempo jazdy: turystyczne (20 -25km/h). Dystans do pokonania ok. 295 km Pierwszy dzień 86 km, drugi dzień 70 km, trzeci dzień 90km. Jedziemy w grupie i zależy nam na wspólnym miłym spędzeniu czasu, podczas delektowania się pięknem Szlaku.

Rower odpowiedni do tras to rower typu MTB, trekking, gravel. Sugeruję aby opona była szerokości min. 1.7 cala z  bieżnikiem do tras szutrowych.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy GRYFUS nie pobiera za udział w wyjeździe żadnej opłaty, a jedynie pośredniczy w rezerwacji wspólnego noclegu dla uczestników wyjazdu oraz innych kosztów wynikających z organizacji przejazdu. Ze względów logistycznych, ilość miejsc jest ograniczona, decyduje więc kolejność zapisów.

Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu proponujemy na tzw. „cebulkę” stopy i dłonie najszybciej się wychładzają, wskazana jest też dobra przeciwdeszczowa kurtka.

Każdy uczestnik naszej wyprawy przekazuje na rzecz Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy GRYFUS kwotę 680 zł. + 45 zł. ewentualnie legitymacja PTSM.

Każdy uczestnik musi posiadać międzynarodową  legitymacje PTSM (schronisk młodzieżowych) koszt wyrobienia 45 zł ważność 1 rok.

Kwotę 180 zł – opłata rejestracyjna – należy wpłacić w momencie rejestracji elektronicznie,

Kwotę 500 zł + 45 zł (legitymacja) razem 545,00 zł – wpłata na konto Fundacji, termin wpłaty do 15 lipca 2022.

Opłatę rejestracyjną należy dokonać elektronicznie w momencie zapisów. Brak wpłaty rozumiane jest jako rezygnacja ze wspólnego wyjazdu.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus nie odpowiada za standard, obsługę ani inne rzeczy oferowane przez inne firmy, z których usług będziemy korzystali.

Kwota w całości zostanie przeznaczona na organizację wyjazdu.

W ramach przekazanych środków uczestnicy mają zagwarantowane:

– dwa nocleg ze śniadaniem.

– transport wraz z rowerem Szczecin – Saksonia

– opracowanie tras,

– bus techniczny do transportu bagażu podręcznego w trakcie Rajdu.

Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych przez Organizatora wyjazdu na potrzeby wyjazdu.

Uczestnik wyraża zgodę, aby zdjęcia, nagrania filmowe oraz wywiady z jego osobą, mogły być wykorzystane przez prasę, radio i telewizję a także w celach marketingowych Organizatora i sponsorów z organizowanego wydarzenia.

Miejsce zbiórki –parking przy siedzibie Fundacji ul. Szczerbcowa 1

Obecność uczestnika wycieczki jest potwierdzeniem, że zapoznał się z regulaminem, zrozumiał jego treść i w pełni akceptuje jego zapisy, w szczególności fakt, że sam jest odpowiedzialny za swoje czyny czy brak odpowiedniego przygotowania do wyjazdu.

 

Wstępny ramowy plan wyjazdu:

 

  • 13 sierpnia  sobota, godziny ok 2:30  – wyjazd busami
    (rowery na przyczepie) do Saksoni
  • 13 sierpnia  sobota, ok. godz. 8:00 start na trasę 1 dnia Rajdu ( Saksonia Szwajcarska –Drezno, nocleg w Dreźnie.
  • 14 sierpnia  niedziela 2 dzień Rajdu – ( Drezno i okolice),nocleg w Dreźnie
  • 15 sierpnia  poniedziałek, 3 dzień Rajdu ( Drezno – Torgau)
  • 15 sierpnia poniedziałek wieczorem powrót do Szczecina, na miejscu we wtorek ok. 1:00

Zasady rezygnacji z wyjazdu:

Rezygnacja musi być złożona na adres wojtek.marciniak@gryfus.szczecin.pl

  • W przypadku złożenia rezygnacji w terminie do 30 dni od rozpoczęcia wydarzenia, uczestnik ponosi koszty związane z organizacją wyjazdu, standardowo jest to kwota opłaty wpłaconej przy rejestracji.
  • Rezygnacja złożona  w terminie od 29 dni do 14 dni od rozpoczęcia wydarzenia uczestnik ponosi koszt w wysokości 60% ceny wyjazdu
  • Rezygnacja złożona  w terminie późniejszym niż 14 dni od rozpoczęcia wydarzenia uczestnik ponosi koszt w wysokości 100% ceny wyjazdu

 

UWAGA: w czasie wyjazdu mogą być wprowadzone obostrzenia wynikające ze stanu epidemiologicznego tak jak jazda w małych grupach na trasie, śniadanie w formie suchego prowiantu, lub inne ograniczenia.

UWAGA: jeśli w jakimś miejscu będzie obowiązywać wymóg posiadania Paszportu Szczepień, lub przekraczanie granicy Państwa będzie wiązało się z posiadaniem takiego Paszportu to uczestnik jest odpowiedzialny za jego posiadania lub posiadanie innych dokumentów pozwalających do korzystania z tego miejsca lub przekraczania granicy.