Skanynawia2018

Skandynawia z Gryfusem, czyli Rowerowe Dni Skandynawskie
 

11 – 15 MAJA  2018
 • Days

 • Hours

 • Minutes

 • Seconds

Zapraszamy na naszą czwartą wyprawę rowerową do Skandynawii w ramach szczecińskich obchodów Dni Skandynawskich.
W tym roku będziemy delektować się nie tylko pięknem szwedzkiej Skanii, ale także będziemy mieli okazję zwiedzić najbardziej rowerowe miasto na świecie, czyli Kopenhagę.  🙂
Masa atrakcji i niezwykle bogaty program przygotowany przez Maxim Getaways.

Już nie możemy się doczekać tej wyprawy.

EKUZ to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Zachęcamy każdego do wyrobienia karty EKUZ . W przypadku choroby lub wypadku potwierdza ona nasze ubezpieczenie . Mamy nadzieje , że nikt jej nie będzie musiał okazywać. Wyrobienie karty jest bezpłatne. Wniosek o wydanie karty można załatwić droga elektroniczna a karta przyjdzie do nas wprost do skrzynki pocztowej .
Poniżej link do strony ze wszystkimi informacjami.

EKUZ

 

 

Regulamin wyjazdu rowerowego

 „Skandynawia z Gryfusem 2018”

 11.05 –15.05.2018

 1. Organizatorem wyjazdu jest Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Wyjazd nie ma celu komercyjnego, a Organizator jedynie wykupuje usługi od innych podmiotów w imieniu uczestników wyjazdu, aby dzięki odpowiedniej ilości uczestników uzyskać jak najlepsze warunki finansowe dla uczestników wyjazdu. Wyjazd ma na celu integrację miłośników turystyki rowerowej oraz delektowanie się pięknem Skandynawii i odbywa się w ramach Dni Skandynawskich w Szczecinie. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus stawia sobie za cel promowanie Pomorza Zachodniego oraz Szczecina.
 2. W wyjeździe mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie. Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus nie ponosi odpowiedzialności za żadnego z uczestników wyjazdu, za jego zachowanie, zaniedbanie czy zaniechanie w jakikolwiek sposób. Każdy z uczestników odpowiada sam za siebie i ponosi konsekwencje swojego zachowania, zaniedbania czy zaniechania.
 3. Każda osoba, która  bierze udział w wyjeździe, robi to  na własną odpowiedzialność i powinna ubezpieczyć się we własnym zakresie. Zachęcamy aby każdy uczestnik wyrobił i zabrał ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie dowód osobisty lub paszport. Brak w/w dokumentów może skutkować odmową wpuszczenia na prom przez armatora.
 4. Rower musi spełniać wymogi odpowiednich przepisów prawnych obowiązujących na terenie Szwecji oraz Polski, w tym musi być wyposażony w oświetlenie przednie i tylne.
 5. Chociaż przepisy tego nie wymagają, dla własnego bezpieczeństwa należy obowiązkowo wyposażyć się w kask rowerowy.
 6. Należy pamiętać o zabraniu zapasowej dętki, zestawu naprawczego oraz innych akcesoriów potrzebnych do wymiany dętki i naprawy roweru jeżeli zajdzie taka potrzeba. Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus nie zapewnia wsparcia serwisowego ani żadnego innego wsparcia poza dobrym humorem podczas wyjazdu.
 7. Wszystkich uczestników obowiązują przepisy ruchu drogowego obowiązujące na terytorium państwa w którym aktualnie przebywamy.
 8. Tempo jazdy: turystyczne (20 – 25km/h). Dystans do pokonania: około 400 km w pięciu etapach:
  1. I etap: Szczecin – Świnoujście o długości 110km,
  2. II etap: Ystad – Malmö o długości 110km,
  3. III etap: możliwość zwiedzenia Kopenhagi (40 – 70km w zależności od wybranego wariantu),
  4. IV etap: Malmö – Ystad o długości 100km,
  5. V etap: Świnoujście – Szczecin o długości 110km.

Zwiedzanie Kopenhagi wiąże się z dodatkowym kosztem (około 150 pln) za transport uczestnika i roweru z Malmö do Kopenhagi oraz z Kopenhagi do Malmö, który każdy opłaca indywidualnie u przewoźnika.

Jedziemy w grupie i zależy nam na wspólnym miłym spędzeniu czasu podczas delektowania się pięknem szlaku, a nie na biciu rekordów. Z drugiej jednak strony musimy mieć świadomość, że dziennie musimy pokonać wyznaczony dystans, a tylko utrzymanie odpowiedniego tempa umożliwi nam dotarcie do celu o rozsądnej porze stąd uczestnicy wyjazdu muszą dysponować kondycją umożlwiającą pokonanie takiego dystansu w założonym czasie.

 1. Uczestnik, który wycofa się na trasie ze wspólnej jazdy, musi we własnym zakresie zorganizować sobie bezpieczny transport na prom lub powrót do domu.
 2. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus nie pobiera za udział w wyjeździe żadnej dodatkowej opłaty, a jedynie pośredniczy w rezerwacji wspólnego transportu dla uczestników wyjazdu. Każdy uczestnik naszej wyprawy wpłaca na konto Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy GRYFUS kwotę 750 pln lub 799 pln (w zależności od wybranej opcji). Kwota w całości zostanie przeznaczona na organizację rajdu rowerowego oraz pokrycie kosztów wynikających z organizacji tego wydarzenia zgodnie z celami statutowymi Fundacji.
 3. Ze względów logistycznych, ilość miejsc jest ograniczona więc decyduje kolejność zgłoszeń wysłanych przez formularz na stronie http://gryfus.szczecin.pl/skandynawia2018 i przekazanie środków na organizację rajdu w terminie 5 dni od momentu rejestracji. Środki należy przekazać na konto Fundacji podane w informacji zwrotnej, potwierdzającej przyjęcie zgłoszenia przesłane przez portal datasport.pl Brak wpłaty rozumiane jest jako rezygnacja ze wspólnego wyjazdu. Fundacja nie odpowiada za standard, obsługę ani inne rzeczy oferowane przez inne firmy z których usług będziemy korzystali.
 4. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu – proponujemy na tzw. „cebulkę”, stopy i dłonie najszybciej się wychładzają, dobra przeciwdeszczowa kurtka wskazana.
 5. Wyżywienie (poza śniadaniami na promie i w hotelu) we własnym zakresie.
 6. W ramach przekazanej na rzecz Fundacji kwoty, każdy uczestnik rajdu otrzymuje:
 • Dwa noclegi w hotelu BEST WESTERN PLUS Hotel Noble House w Malmö,
 • Śniadania w hotelu BEST WESTERN PLUS Hotel Noble House w Malmö,
 • Przejazd promem na trasie Świnoujście – Ystad,
 • Przejazd promem na trasie Ystad – Świnoujście,
 • Miejsce w kabinie wieloosobowej podczas rejsów nocnych na promach,
 • Śniadanie na promie na trasie Świnoujście – Ystad,
 • Śniadanie na promie na trasie Ystad-Świnoujście,
 • Dodatek paliwowy,
 • Dodatek ekologiczny,
 • Pamiątkowy medal,
 • Podczas zapisów istnieje możliwość wykupienia kolacji w drodze powrotnej do Polski w cenie 49 zł.
 1. Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych przez Organizatora wyjazdu dla potrzeb wyjazdu.
 2. Uczestnik wyraża zgodę, aby zdjęcia, nagrania filmowe oraz wywiady z jego osobą, mogły być wykorzystane przez prasę, radio i telewizję a także w celach marketingowych Organizatora i sponsorów Fundacji.
 3. Obecność uczestnika wycieczki jest potwierdzeniem, że zapoznał się z regulaminem, zrozumiał jego treść i w pełni akceptuje jego zapisy, w szczególności fakt, że sam jest odpowiedzialny za swoje czyny czy brak odpowiedniego przygotowania do wyjazdu.
Akceptuje regulamin i zapisuję się .