Skandynawia z Gryfusem, czyli Rowerowe Dni Skandynawskie 2019

17-19 maja 2019
 • Days

 • Hours

 • Minutes

 • Seconds

Tradycyjnie w ramach szczecińskich obchodów Dni Skandynawskich wyruszymy do Skandynawii. 🙂

EKUZ to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Zachęcamy każdego do wyrobienia karty EKUZ . W przypadku choroby lub wypadku potwierdza ona nasze ubezpieczenie . Mamy nadzieje , że nikt jej nie będzie musiał okazywać. Wyrobienie karty jest bezpłatne. Wniosek o wydanie karty można załatwić droga elektroniczna a karta przyjdzie do nas wprost do skrzynki pocztowej .
Poniżej link do strony ze wszystkimi informacjami.

EKUZ

REGULAMIN I ZAPISY

Regulamin wyjazdu rowerowego

 „Skandynawia z Gryfusem 2019”

17.05 –19.05.2019

 1. Organizatorem wyjazdu jest Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Rajd nie jest wydarzeniem komercyjnym i jest organizowany w ramach działalności społecznej przez wolontariuszy Fundacji. Wyjazd organizowany jest w ramach szczecińskich obchodów Dni Skandynawskich i ma na celu integrację miłośników turystyki rowerowej oraz delektowanie się pięknem Skandynawii. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus stawia sobie za cel promowanie Pomorza Zachodniego oraz Szczecina podczas organizowanych przez siebie wydarzeń.
 2. W wyjeździe mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie. Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus nie ponosi odpowiedzialności za żadnego z uczestników wyjazdu, za jego zachowanie, zaniedbanie czy zaniechanie w jakikolwiek sposób. Każdy z uczestników odpowiada sam za siebie i ponosi konsekwencje swojego zachowania, zaniedbania czy zaniechania.
 3. Każda osoba, która  bierze udział w wyjeździe, robi to  na własną odpowiedzialność i powinna ubezpieczyć się we własnym zakresie. Zachęcamy aby każdy uczestnik wyrobił i zabrał ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie dowód osobisty lub paszport. Brak w/w dokumentów może skutkować odmową wpuszczenia na prom przez armatora.
 4. Rower musi spełniać wymogi odpowiednich przepisów prawnych obowiązujących na terenie Szwecji oraz Polski, w tym musi być wyposażony w oświetlenie przednie i tylne.
 5. Chociaż przepisy tego nie wymagają, dla własnego bezpieczeństwa należy obowiązkowo wyposażyć się w kask rowerowy.
 6. Należy pamiętać o zabraniu zapasowej dętki, zestawu naprawczego oraz innych akcesoriów potrzebnych do wymiany dętki i naprawy roweru jeżeli zajdzie taka potrzeba. Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus nie zapewnia wsparcia serwisowego ani żadnego innego wsparcia poza dobrym humorem podczas wyjazdu.
 7. Wszystkich uczestników obowiązują przepisy ruchu drogowego obowiązujące na terytorium państwa w którym aktualnie przebywamy.
 8. Tempo jazdy: turystyczne (20 – 25km/h). Dystans do pokonania: około 300 km w trzech etapach:
  1. I etap: Szczecin – Świnoujście o długości 110km,
  2. II etap: trasa na terenie Skanii o długości około 100km,
  3. III etap: Świnoujście – Szczecin o długości 110km.

Jedziemy w grupie i zależy nam na wspólnym miłym spędzeniu czasu podczas delektowania się pięknem szlaku, a nie na biciu rekordów. Z drugiej jednak strony musimy mieć świadomość, że dziennie musimy pokonać wyznaczony dystans, a tylko utrzymanie odpowiedniego tempa umożliwi nam dotarcie do celu o rozsądnej porze stąd uczestnicy wyjazdu muszą dysponować kondycją umożlwiającą pokonanie takiego dystansu w założonym czasie.

 1. Uczestnik, który wycofa się na trasie ze wspólnej jazdy, musi we własnym zakresie zorganizować sobie bezpieczny transport na prom lub powrót do domu.
 2. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus nie pobiera za udział w wyjeździe żadnej dodatkowej opłaty, a jedynie pośredniczy w rezerwacji wspólnego transportu oraz zakupie innych niezbędnych do przeprowadzenia rajdu elementów i usług dla uczestników wyjazdu. Każdy uczestnik naszej wyprawy wpłaca na konto Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy GRYFUS kwotę 280 pln lub 335 pln (w zależności od wybranej opcji). Kwota w całości zostanie przeznaczona na organizację rajdu rowerowego oraz pokrycie kosztów wynikających z organizacji tego wydarzenia zgodnie z celami statutowymi Fundacji.
 3. Ze względów logistycznych, ilość miejsc jest ograniczona więc decyduje kolejność zgłoszeń wysłanych przez formularz na stronie http://gryfus.szczecin.pl/skandynawia2019 i przekazanie środków na organizację rajdu w terminie 3 dni od momentu rejestracji. Środki należy przekazać na konto Fundacji podane w informacji zwrotnej, potwierdzającej przyjęcie zgłoszenia przesłane przez portal datasport.pl Prosimy zwrócić uwagę na prawidłowy opis tytułu wpłaty. Wpłaty niewłaściwie zatytułowane będą zwracane do nadawcy. Brak wpłaty w wymaganym terminie może skutkować usunięciem zgłoszenia. Fundacja nie odpowiada za standard, obsługę ani inne rzeczy oferowane przez inne firmy z których usług będziemy korzystali.
 4. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu – proponujemy na tzw. „cebulkę”, stopy i dłonie najszybciej się wychładzają, dobra przeciwdeszczowa kurtka wskazana.
 5. Wyżywienie (poza śniadaniami na promie) we własnym zakresie.
 6. W ramach przekazanej na rzecz Fundacji kwoty, każdy uczestnik rajdu otrzymuje:
 • Przejazd promem Skania na trasie Świnoujście – Ystad,
 • Przejazd promem Polonia na trasie Ystad – Świnoujście,
 • Przewóz roweru na promach Skania i Polonia,
 • Miejsce w kabinie dwuosobowej podczas rejsów nocnych na promach Skania i Polonia,
 • Śniadanie na promie Skania na trasie Świnoujście – Ystad,
 • Śniadanie na promie Polonia na trasie Ystad-Świnoujście,
 • Dodatek paliwowy,
 • Dodatek ekologiczny,
 • Pamiątkowy medal.

Podczas zapisów istnieje możliwość wykupienia kolacji w drodze powrotnej do Polski w cenie 55 zł. Kolację można wykupić wyłącznie na etapie zapisów. Nie będzie możliwości późniejszego wykupienia kolacji na promie.

 1. Podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich, planujemy zakup dedykowanych koszulek kolarskich dla uczestników tego rajdu. Koszulki są gwarantowane dla pierwszych 50 uczestników, którzy pokryją koszty swojego uczestnictwa w wydarzeniu. O kolejności przyznania koszulek będzie decydować kolejność zaksięgowania się środków na koncie Fundacji (nie ma znaczenia data zgłoszenia).
 2. Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych przez Organizatora wyjazdu dla potrzeb wyjazdu.
 3. Uczestnik wyraża zgodę, aby zdjęcia, nagrania filmowe oraz wywiady z jego osobą, mogły być wykorzystane przez prasę, radio i telewizję a także w celach marketingowych Organizatora i sponsorów Fundacji.
 4. Obecność uczestnika wycieczki jest potwierdzeniem, że zapoznał się z regulaminem, zrozumiał jego treść i w pełni akceptuje jego zapisy, w szczególności fakt, że sam jest odpowiedzialny za swoje czyny czy brak odpowiedniego przygotowania do wyjazdu.
Akceptuje regulamin i zapisuję się