VeloDunajec z Gryfusem

Trasa VeloDunajec przebiega przez najbardziej malownicze tereny doliny Dunajca z widokami na Beskidy, Pieniny i Tatry. Przemierzając ją, rowerzyści będą mogli dotrzeć m.in. do: zabytkowego kościoła Św. Michała w Dębnie, Zamku w Niedzicy, Pienińskiego Parku Narodowego z przełomem Dunajca, kładki pieszo-rowerowej na Dunajcu (przejście na stronę słowacką), uzdrowiska w Szczawnicy, Sądeckiego Parku Etnograficznego, czy Pomnika Bohaterów Września 1939 r. w Biskupicach Radłowskich. W rejonie Jeziora Czorsztyńskiego VeloDunajec stanowi uzupełnienie trasy wykonywanej w ramach zagospodarowania otoczenia zbiornika. Od Starego Sącza do Ostrowa przebiegać będzie wspólnie z trasą EuroVelo 11, a w Wietrzychowicach połączy się z Wiślaną Trasą Rowerową.

Regulamin rajdu rowerowego

Velo Dunajec z  Gryfusem 2020

3-7.06.2020

 1. Organizatorem wyjazdu jest Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Wyjazd nie ma celu komercyjnego, a Organizator jedynie wykupuje usługi od innych podmiotów w imieniu uczestników wyjazdu, aby dzięki odpowiedniej ilości uczestników uzyskać jak najlepsze warunki finansowe dla uczestników wyjazdu. Wyjazd ma na celu promocję turystyki rowerowej, przybliżenie uczestnikom wyprawy piękna szlaków rowerowych w Holandii oraz integrację miłośników turystyki rowerowej. Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podczas swoich wypraw promuje Pomorze Zachodnie oraz Szczecin poprzez rozdawanie materiałów promocyjnych oraz zachęcanie napotkanych rowerzystów do odwiedzenia Szczecina oraz Pomorza Zachodniego.
 2. W wyjeździe mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie. Fundacja nie ponosi odpowiedzialności za żadnego z uczestników wyjazdu, za jego zachowanie, zaniedbanie czy zaniechanie w jakikolwiek sposób. Każdy z uczestników odpowiada sam za siebie i ponosi konsekwencje swojego zachowania, zaniedbania czy zaniechania.
 3. Każda osoba, która bierze udział w wyjeździe, robi to na własną odpowiedzialność i powinna ubezpieczyć się we własnym zakresie.
 4. Chociaż przepisy tego nie wymagają, dla własnego bezpieczeństwa należy obowiązkowo wyposażyć się w kask rowerowy.
 5. Wszystkich uczestników obowiązują przepisy ruchu drogowego obowiązujące na terytorium państwa w którym aktualnie będziemy przebywać.
 6. Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus nie pobiera za udział w wyjeździe żadnej opłaty a jedynie pośredniczy w rezerwacji wspólnego noclegu dla uczestników wyjazdu oraz opłaceniu transportu. Środki nie wykorzystane z danego wyjazdu zostają przekazane po wyjeździe na cele statutowe Fundacji.
 7. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu – proponujemy na tzw. „cebulkę”, stopy i dłonie najszybciej się wychładzają, dobra przeciwdeszczowa kurtka wskazana.
 8. Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych przez Organizatora wyjazdu dla potrzeb wyjazdu.
 9. Uczestnik wyraża zgodę, aby zdjęcia, nagrania filmowe oraz wywiady z jego osobą, mogły być wykorzystane przez prasę, radio i telewizję a także w celach marketingowych Organizatora i sponsorów. Fundacja nie udostępnia danych osobowych, ani innych wrażliwych danych żadnemu sponsorowi. Dane mogą być wykorzystane jedynie w celu rejestracji na miejscach noclegowych lub w dokumentach wymaganych przez urzędy państwowe.
 10. Obecność uczestnika wycieczki jest potwierdzeniem, że zapoznał się z regulaminem, zrozumiał jego treść i w pełni akceptuje jego zapisy, w szczególności fakt, że sam jest odpowiedzialny za swoje czyny czy brak odpowiedniego przygotowania do wyjazdu.

Koszty wyjazdu:

Cena 740,00 obejmuję:

– bilet PKP, klasa II, IC Szczecin – Kraków, Kraków – Szczecin

– Transport rowerów Szczecin – Zakopane,  Wietrzychowice – Szczecin

– Transport autokarem Kraków – Zakopane, Wietrzychowice – Kraków

– nocleg na trasie ze śniadaniem pokoje 3-6 osobowe, 3 noclegi

– wynajęcie samochodu (Van) do zabezpieczenia technicznego.

 Harmonogram płatności:

 1. W momencie zapisów kwota 100 zł jako opłata rejestracyjna
 2. W terminie do 31.03 każdy uczestnik wpłaca pozostałą kwotę tj. 640,00 zł z dopiskiem Velo Dunajec  z Gryfusem 2020 imię i nazwisko uczestnik

Opłata rejestracyjna jest bezzwrotna i w przypadku rezygnacji przechodzi na cele statutowe Fundacji.

Nie ma możliwości przepisania pełnego pakietu na innego uczestnika jeśli na liście rezerwowej znajdują się inni chętni do wyjazdu.

Wstępny plan wyjazdu:

 

3 czerwca

9:00 – załadunek rowerów Szczecin,

18:00 – zbiórka  Dworzec  Główny Szczecin

4 czerwca

5:30 –  dotarcie do Krakowa

5:40 – transfer autobusem do Zakpanego

7:30 – rozładunek rowerów w Zakopanym

8:00 –  ruszamy na Szlak Velo Dunajec

5 czerwca

Drugi  dzień na Szlaku Velo Dunajec

6 czerwca

Trzeci dzień na Szlaku Velo Dunajec

18:00 – dotarcie do mety Szlaku Velo

Załadunek rowerów do transportu

Transfer autokarem do Krakowa

20:00 zakwaterowanie w hostelu

nocne zwiedzanie Kazimierza

7 czerwca

13:00 – powrót pociągiem do Szczecina

22:00 – powrót do Szczecin, rozładunek rowerów

 

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) 

potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świad­czeń zdrowotnych w czasie tymczasowego po­bytu na terenie innego państwa członkowskiego UE/EFTA.

Dodaj komentarz