Skanynawia2018

Wyprawa rowerowa do Kopenhagi w ramach obchodów Dni Skandynawskich w Szczecinie

Już za niecałe dwa miesiące w Szczecinie będziemy obchodzić Dni Skandynawskie. W ramach tego wydarzenia po raz czwarty szczecińscy rowerzyści odwiedzą Skandynawię. W tym roku Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus organizuje wyprawę rowerową do szwedzkiego Malmö oraz duńskiej Kopenhagi.

 

Właśnie ruszają zapisy na to niezwykłe wydarzenie na które Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza wszystkich chętnych miłośników turystyki rowerowej. Rajd tradycyjnie organizują wolontariusze związani z klubem. Zapisy są prowadzone poprzez stronę internetową http://gryfus.szczecin.pl/skandynawia2018/ a informacje dotyczące rajdu są wrzucano na bieżąco na stronie wydarzenia na klubowym profilu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/141407316536864/

Rowerzyści tradycyjnie zostaną pożegnani przez władze Szczecina oraz ambasadorów państw skandynawskich, którzy w tym czasie odwiedzą Szczecin. Rowerzyści w ciągu pięciu dni pokonają dystans około 500 kilometrów. Uczestnicy rajdu będą delektować się pięknem Skanii, ale także będą mieli także możliwość odwiedzenia najbardziej przyjaznego rowerzystom miasta na świecie – Kopenhagi. Tradycja jazdy na rowerze sięga w tym mieście 100 lat. Stolica Dani jest dobrym przykładem na to, że systematyczne i zaplanowane podnoszenie jakości infrastruktury rowerowej zwiększa proporcjonalnie ilość rowerzystów. Rowerzyści kopenhascy czują się bezpiecznie na ścieżkach rowerowych i uważają, że jazda na rowerze jest również bezpieczna dla ich dzieci. Miasto dba o rowerzystów i interesuje się ich opinią na temat systemu rowerowego. Wyprawa szczecińskich rowerzystą będzie na pewno okazją do szukania rozwiązań, które warto implementować w Szczecinie oraz na Pomorzu Zachodnim.

Celem wyprawy jest promocja Szczecina oraz Pomorza Zachodniego w Skandynawii oraz zaproszenie mieszkańców Skanii do odwiedzenia Szczecina oraz naszego regionu. W wyprawie uczestniczą głównie rowerzyści z Pomorza Zachodniego, ale tradycyjnie spodziewamy się miłośników turystyki rowerowej z innych regionów Polski. Impreza stałą się już wydarzeniem cyklicznym i jest organizowana po raz czwarty. Co roku odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz Mecenatem Miasta Szczecin. W ubiegłym roku fragment trasy razem z uczestnikami rajdu pokonał Ambasador Królestwa Dani w Polsce – Ole Egberg Mikkelsen. W poprzednich latach w wyprawach udział brało od 100 do 150 rowerzystów.

Organizatorzy zapraszają serdecznie do udziału w tym wydarzeniu.

About the author: Rexibit

Dodaj komentarz