IX Rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego

 
27-28 KWIETNIA 2019
 • Days

 • Hours

 • Minutes

 • Seconds

Zapraszamy na największe wydarzenie turystyki rowerowej na Pomorzu Zachodnim – IX rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego, który organizuje Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27 – 28 kwietnia 2019 roku.

Rowerzyści pokonają wspólnie w dwa dni dystans około 260km (150km pierwszego dnia oraz 110km drugiego dnia). Trasa prowadzi przez Pomorza Zachodnie w Polsce oraz przez Meklemburgię – Pomorze Przednie w Niemczech. Uczestnicy rajdu będą jechać w grupach turystycznym tempem (20 -25 km/h) i wspólnie delektować się pięknem okolic Zalewu Szczecińskiego. O bezpieczeństwo uczestników dbają wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Nad bezpiecznym przejazdem na odcinkach gdzie nie ma możliwości korzystania ze ścieżek rowerowych czuwa policja.

W pierwszej edycji wzięło udział troje rowerzystów, w drugiej 7 osób, a w trzeciej już niemal 50 miłośników turystyki rowerowej. Coroczny wzrost liczby uczestników sprawił, że ósma edycja zgromadziła blisko 400 rowerzystów z Polski, Niemiec oraz Ukrainy.

Wyjazd odbywa się w ramach kampanii społecznej mającej na celu promocję turystki rowerowej, Szczecina i Pomorza Zachodniego, którą od wielu lat prowadzi Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

IX rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego

EKUZ to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Zachęcamy każdego do wyrobienia karty EKUZ . W przypadku choroby lub wypadku potwierdza ona nasze ubezpieczenie . Mamy nadzieje , że nikt jej nie będzie musiał okazywać. Wyrobienie karty jest bezpłatne. Wniosek o wydanie karty można załatwić droga elektroniczna a karta przyjdzie do nas wprost do skrzynki pocztowej .
Poniżej link do strony ze wszystkimi informacjami.

EKUZ

REGULAMIN I ZAPISY
   1. Organizatorem wyjazdu jest Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Wyjazd nie ma celu komercyjnego, a Organizator jedynie wykupuje usługi od innych podmiotów w imieniu uczestników wyjazdu, aby dzięki odpowiedniej ilości uczestników uzyskać jak najlepsze warunki finansowe dla uczestników biorących udział w wyjeździe. Wyjazd ma na celu – poza podziwianiem piękna krajobrazu – także integrację miłośników turystyki rowerowej. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus stawia sobie za cel promowanie Pomorza Zachodniego oraz Szczecina. 
   1. W wyjeździe mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za żadnego z uczestników wyjazdu – za jego zachowanie, zaniedbanie czy zaniechanie w jakikolwiek sposób. Każdy z uczestników odpowiada sam za siebie i ponosi konsekwencje swojego zachowania, zaniedbania czy zaniechania. 
   1. Każda osoba biorąca udział w wyjeździe robi to na własną odpowiedzialność i powinna ubezpieczyć się we własnym zakresie. Zachęcamy do wyrobienia i zabrania ze sobą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport. 
   1. Rower musi spełniać wymogi odpowiednich przepisów prawnych obowiązujących w Polsce oraz w Niemczech, w tym musi być wyposażony w oświetlenie przednie i tylne.
   1.  Chociaż przepisy tego nie wymagają, dla własnego bezpieczeństwa należy wyposażyć się w kask rowerowy. 
   1. Należy pamiętać o zabraniu zapasowej dętki, zestawu naprawczego oraz innych akcesoriów potrzebnych do wymiany dętki i naprawy roweru, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Organizatorzy nie zapewniają wsparcia serwisowego ani żadnego innego wsparcia poza dobrym humorem podczas wyjazdu. 
   1. Wszystkich uczestników obowiązują przepisy ruchu drogowego obowiązujące na terytorium kraju, w którym danym momencie będziemy przebywać. 
   1. Tempo jazdy: turystyczne (20 – 25km/h). Dystans do pokonania 260km (150km pierwszego dnia oraz 110km drugiego dnia). Jedziemy w grupie i zależy nam na wspólnym miłym spędzeniu czasu, podczas delektowania się pięknem okolic Zalewu Szczecińskiego, a nie na biciu rekordów. Z drugiej jednak strony musimy mieć świadomość, że pierwszego dnia musimy pokonać 150km, a tylko utrzymanie odpowiedniego tempa umożliwi nam dotarcie do celu o rozsądnej porze, stąd uczestnicy wyjazdu muszą dysponować kondycją umożliwiającą pokonanie takiego dystansu w założonym czasie. Mapa przejazdu stanowi załącznik do niniejszego regulaminu. 
   1. Uczestnik, który wycofa się na trasie ze wspólnej jazdy, powinien we własnym zakresie zorganizować sobie bezpieczny transport do miejsca noclegu lub powrót do domu. 
   1. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy GRYFUS nie pobiera za udział w wyjeździe żadnej opłaty, a jedynie pośredniczy w rezerwacji wspólnego noclegu dla uczestników wyjazdu oraz innych kosztów wynikających z organizacji przejazdu. Ze względów logistycznych, ilość miejsc jest ograniczona, decyduje więc kolejność zgłoszeń przez strone  www.gryfus.szczecin.pl/zalew2019 i dokonanie wpłaty w terminie 5 dni. Opłatę należy dokonać na konto Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podane w informacji zwrotnej, potwierdzającej przyjęcie zgłoszenia. Brak wpłaty rozumiane jest jako rezygnacja ze wspólnego wyjazdu. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus nie odpowiada za standard, obsługę ani inne rzeczy oferowane przez inne firmy, z których usług będziemy korzystali. 
   1. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu – proponujemy na tzw. „cebulkę” – stopy i dłonie najszybciej się wychładzają, wskazana jest też dobra przeciwdeszczowa kurtka. 
   1.  Każdy uczestnik naszej wyprawy przekazuje na konto Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy GRYFUS kwotę 150 zł. Kwota w całości zostanie przeznaczona na organizację IX rajdu rowerowego wokół Zalewu Szczecińskiego. W ramach przekazanych środków uczestnicy mają zagwarantowane: nocleg w Świnoujściu, śniadanie w niedzielę rano oraz dwa obiady (jeden w sobotę i jeden w niedzielę). Transport bagaży na trasie Szczecin – Świnoujście – Szczecin. Pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. W Niemczech występują problemy z płatnością polskim kartami kredytowymi stąd zaleca się zabranie gotówki (EURO) lub korzystanie z bankomatów na miejscu. 
   1. Możliwość rezygnacji z wyjazdu, jeśli uczestnik prześle rezygnację na adres klub@gryfus.szczecin.pl w terminie do 30.03.2019, otrzyma zwrot wpłaconej kwoty w wysokości 90,00 zł, po tym terminie nie ma możliwości zwrotu wpłaconej kwoty. 
   1. Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych przez Organizatora wyjazdu dla potrzeb wyjazdu. 
   1. Uczestnik wyraża zgodę, aby zdjęcia, nagrania filmowe oraz wywiady z jego osobą, mogły być wykorzystane przez prasę, radio i telewizję a także w celach marketingowych Organizatora i sponsorów. 
   1.  Miejsce zbiórki – zostanie podane na stronie Fundacji .
   1.  Czas rozpoczęcia rajdu: 27.04.2018 o godz. 6.00 rano). Szczegółowy plan zostanie udostępniony na stronie Fundacji. 
  1.  Obecność uczestnika wycieczki jest potwierdzeniem, że zapoznał się z regulaminem, zrozumiał jego treść i w pełni akceptuje jego zapisy, w szczególności fakt, że sam jest odpowiedzialny za swoje czyny czy brak odpowiedniego przygotowania do wyjazdu. 

Akceptuję regulamin i zapisuję się.

W przygotowaniu