10 RAJD ROWEROWY DOOKOŁA ZALEWU SZCZECIŃSKIEGO

Przed nami 10 , jubileuszowy rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego. Serdecznie cieszymy się, że nasz rajd cieszy się takim dużym zainteresowaniem. Wspołnie z nami przepiekne tereny wokół zalewu Szczecińskiego z roku na rok , poznaje coraz większa grupa rowerzystów w kazdym wieku.

 1. Organizatorem Rajdu jest Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Wyjazd nie ma celu komercyjnego, a Organizator jedynie wykupuje usługi od innych podmiotów w imieniu uczestników wyjazdu, aby dzięki odpowiedniej ilości uczestników uzyskać jak najlepsze warunki finansowe dla uczestników biorących udział w wyjeździe. Wyjazd ma na celu – poza podziwianiem piękna krajobrazu – także integrację miłośników turystyki rowerowej. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus stawia sobie za cel promowanie Pomorza Zachodniego oraz Szczecina.
 2. W wyjeździe mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za żadnego z uczestników wyjazdu – za jego zachowanie, zaniedbanie czy zaniechanie w jakikolwiek sposób. Każdy z uczestników odpowiada sam za siebie i ponosi konsekwencje swojego zachowania, zaniedbania czy zaniechania.
 3. Każda osoba biorąca udział w wyjeździe robi to na własną odpowiedzialność i powinna ubezpieczyć się we własnym zakresie. Zachęcamy do wyrobienia i zabrania ze sobą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport.
 4. Rower musi spełniać wymogi odpowiednich przepisów prawnych obowiązujących w Polsce oraz w Niemczech, w tym musi być wyposażony w oświetlenie przednie i tylne.
 5. Chociaż przepisy tego nie wymagają, dla własnego bezpieczeństwa obowiązkowo należy wyposażyć się w kask rowerowy i w czasie jazdy mieć go założonego.
 6. Należy pamiętać o zabraniu zapasowej dętki, zestawu naprawczego oraz innych akcesoriów potrzebnych do wymiany dętki i naprawy roweru, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Organizatorzy nie zapewniają wsparcia serwisowego ani żadnego innego wsparcia poza dobrym humorem podczas rajdu.
 7. Wszystkich uczestników obowiązują przepisy ruchu drogowego obowiązujące na terytorium kraju, w którym danym momencie będziemy przebywać.
 8. Tempo jazdy: turystyczne (20 – 25km/h). Dystans do pokonania 260km (150km pierwszego dnia oraz 110km drugiego dnia). Jedziemy w grupie i zależy nam na wspólnym miłym spędzeniu czasu, podczas delektowania się pięknem okolic Zalewu Szczecińskiego, a nie na biciu rekordów. Z drugiej jednak strony musimy mieć świadomość, że pierwszego dnia musimy pokonać 150km, a tylko utrzymanie odpowiedniego tempa umożliwi nam dotarcie do celu o rozsądnej porze, stąd uczestnicy wyjazdu muszą dysponować kondycją umożliwiającą pokonanie takiego dystansu w założonym czasie.
 9. Uczestnik, który wycofa się na trasie ze wspólnej jazdy, powinien we własnym zakresie zorganizować sobie bezpieczny transport do miejsca noclegu lub powrót do domu.
 10. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy GRYFUS nie pobiera za udział w wyjeździe żadnej opłaty, a jedynie pośredniczy w rezerwacji wspólnego noclegu dla uczestników wyjazdu oraz innych kosztów wynikających z organizacji przejazdu. Ze względów logistycznych, ilość miejsc jest ograniczona, decyduje więc kolejność zgłoszeń wysłanych przez formularz na stronie https://zapisy.domtel-sport.pl/10-rajd-rowerowy-dookola-zalewu-szczecinskiego-v4188.pl.html
 11. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu – proponujemy na tzw. „cebulkę” – stopy i dłonie najszybciej się wychładzają, wskazana jest też dobra przeciwdeszczowa kurtka.
 12. Każdy uczestnik naszej wyprawy przekazuje opłatę w wysokości 185 zł. Kwota w całości zostanie przeznaczona na organizację X Rajdu rowerowego wokół Zalewu Szczecińskiego. W ramach przekazanych środków uczestnicy mają zagwarantowane: nocleg w Świnoujściu, śniadanie w niedzielę rano oraz dwa obiady (jeden w sobotę i jeden w niedzielę). Transport bagaży na trasie Szczecin – Świnoujście – Szczecin. Pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. W Niemczech występują problemy z płatnością polskim kartami kredytowymi stąd zaleca się zabranie gotówki (EURO) lub korzystanie z bankomatów na miejscu.
  Można wykupić dodatkową kolację w miejscu zakwaterowania w dniu 25.04 (koszt kolacji 35 zł). Deklarację o zakupie kolacji uczestnik podejmuję w momencie zapisów.
 13. Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych przez Organizatora wyjazdu dla potrzeb wyjazdu.
 14. Uczestnik wyraża zgodę, aby zdjęcia, nagrania filmowe oraz wywiady z jego osobą, mogły być wykorzystane przez prasę, radio i telewizję a także w celach marketingowych Organizatora i sponsorów.
 15. Miejsce zbiórki – zostanie podane na stronie Fundacji
 16. Czas rozpoczęcia rajdu: 25.04.2020 o godz. 5:15 (rano). Szczegółowy plan zostanie udostępniony na stronie Fundacji.
 17. Obecność uczestnika wycieczki jest potwierdzeniem, że zapoznał się z regulaminem, zrozumiał jego treść i w pełni akceptuje jego zapisy, w szczególności fakt, że sam jest odpowiedzialny za swoje czyny czy brak odpowiedniego przygotowania do wyjazdu.
 18. Każdy uczestnik przy rejestracji poda adres e-mail, na który Organizator będzie przesyłać informację szczegółowe o Rajdzie.
 19. Każdy uczestnik będzie miał możliwość przewiezienia bagażu na trasie Szczecin – Świnoujście, Świnoujście – Szczecin. Każdy uczestnik ma prawo do zabrania 1 sztuki bagażu (torby, walizki, plecaka). Bagaż musi być podpisany (imię i nazwisko) oraz podany numer telefonu kontaktowego do właściciela. Bagaż należy zabezpieczyć przed możliwością otwarcia przez osobę trzecią, należy zamontować zamknięcie lub w inny sposób. Organizator nie odpowiada za przewożone bagaże jedynie organizuje samochód do ich przewozu.
 20. Zamiana uczestników Rajdu jest możliwa do dnia 30.03, 2020, opłata za zamianę wynosi 25 zl i jest przekazywana na cele statutowe Fundacji. Nowy uczestnik przechodzi w na ostatnie miejsce w z zestawieniu osób uprawnionych do otrzymania pamiątkowej koszulki.
 21. Organizator w ramach organizacji Rajdu pozyskuje środki od Instytucji wspierających i sponsorów, które przeznaczy na zakup pamiątkowych koszulek kolarskich. Koszulki zostaną przekazane dla uczestników bezpłatnie. Ilość koszulek będzie uzależniona od zebranych środków. O kolejności przyznawanych koszulek będzie decydowała kolejność wpłat. Organizator poza kolejnością przekaże do 50 koszulek dla wolontariuszy i sponsorów.
 22. Organizator ma prawo wprowadzić zamiany i modyfikacje do Regulaminu oraz do niego należy jego interpretacja. Dodatkowo Organizator może zaprosić do współorganizacji Rajdu inne podmioty i instytucję.
 • Po zapłaceniu i wybraniu rozmiaru koszulki później zauważyłem w waszym opisie, że trzeba wybrać o jeden rozmiar większą niż zazwyczaj się chodzi. Czy w takim przypadku jest możliwość dokonania zmiany rozmiaru? Tak , proszę o przesłanie zmiany na wojtek.marciniak@gryfus.szczecin.pl
 • Czy jest możliwość odstąpienia od noclegu w Świnoujściu i zmniejszenia opłaty o koszt noclegu ? Nie ma takiej możliwości, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Zapraszamy również na wieczór integracyjny w miejscu noclegu.
 • Dokonałem wpłaty , a nie jestem widoczny na liście uczestników. W przypadku problemów z zapisami proszę o przesłanie wiadomości z opisem problemu na adres: wojtek.marciniak@gryfus.szczecin.pl zweryfikujemy problem. 
 • Przy zapisach wybrałem/am opcje bez kolacji. Czy jest możliwość dokupienia kolacji? 
  Tak, proszę przesłać prośbę o  dokupienie kolacji do dnia 30 marca na adres wojtek.marciniak@gryfus.szczecin.pl
 • Czy jest możliwość zabrania się grupą i powrotu tego samego dnia, noclegu ? Nie ma takiej możliwości w ramach naszego Rajdu, zapraszamy na UltraGryfusa wtedy jedziemy na raz.

Uzyskaj Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)