SZCZECIŃSKI KLUB ROWEROWY GRYFUS

gryfus_krzywe

Szczeciński Klub Rowerowy „Gryfus” został założony w styczniu 2014 roku. Powstał z myślą o miłośnikach turystyki rowerowej ze Szczecina i okolic, którzy uczestniczyli w wyjazdach rowerowych organizowanych przez klub PCF Cycling Team (zrzeszający pracowników firm PC Factory oraz Vobis). Pomimo krótkiej historii, niedawno założony klub zorganizował już w kwietniu tego roku wspólny objazd Zalewu Szczecińskiego w którym wzięło udział prawie 160 rowerzystów. W tym sezonie klub planuje jeszcze zorganizować m.in. wyjazd rowerowy dookoła Rugii, objechanie polskiego Wybrzeża oraz wyprawę do Szwecji.

Klub za swój cel, poza organizacją i popularyzacją imprez rowerowych, obrał sobie promocję stolicy Pomorza Zachodniego oraz całego naszego regionu. Wyrazem tego jest logo klubu, stroje klubowe w tradycyjnych barwach Szczecina oraz udział w kampanii społecznej „Szczecin_z całego serca polecam AMBASADOR”. SKR Gryfus otwarty jest na każdego miłośnika turystyki rowerowej i zaprasza na organizowane przez siebie wycieczki wszystkich miłośników dwóch kółek.

Organizowane przez nas imprezy są adresowane zarówno do wytrawnych miłośników turystyki rowerowej (Zalew Szczeciński, Rugia, Wybrzeże) jak i całych rodzin oraz mniej doświadczonych rowerzystów (Świdwie, Puszcza Wkrzańska, Puszcza Bukowa). Gryfus poza organizacją swoich imprez, stara się uczestniczyć w imprezach rowerowych i kolarskich organizowanych przez inne podmioty aby w ten sposób jeszcze bardziej integrować się ze środowiskiem rowerowym. Przedstawiciele Szczecińskiego Klubu Rowerowego „Gryfus” uczestniczą także w maratonach i zawodach kolarskich zarówno w regionie jak i w całej Polsce.

Czytaj więcej

ZARZĄD

Paweł Malinowski

Prezes Zarządu Fundacji

Wojtek Marciniak

Wiceprezes Zarządu Fundacji

Zbyszek Nadkierniczny

Wiceprezes Zarządu Fundacji

Krystyna Roszak

Sekretarz Zarządu Fundacji

RADA PROGRAMOWA

Wojtek
Michał
Krzysiek
Arek
Paweł
Marcin
Ania

VeloDunajec z Gryfusem

3-7 czerwca 2020 r

Pomorze z Gryfusem

20 – 21 czerwca 2020 r

pomorze2020

Holandia z Gryfusem

23 – 26 lipiec 2020 r

Szlakiem Muru Berlińskiego z Gryfusem

8 – 9 sierpnia 2020 r

Ultra Gryfus 2020

5 września 2020 r

X Rajd Rowerowy Dookoła Zalewu Szczecińskiego

17 – 18 października 2020 r

sekcja sportowa

SKLEP

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktów w barwach gryfusowych.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

ul. Szczerbcowa 1/U18, 70-503 Szczecin

Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie
XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS 0000667611 
NIP 8513204812 
REGON 366761534